המרכז הימי חוף דור

ענף השיפוצים בא לחדש לכם

ענף השיפוצים אולי נתפס כמיושן ולא מתוחכם, הוא כבר מזמן לא מה שחשבתכם. החומרים, השיטות וגם כח האדם הולכים ומשתפרים

ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים

בענף השיפוצים יש מקום של כבוד לכח האדם המיומן העושה את העבודה הבסיסית, כמו ריצוף, עבודת טיח וגם פינוי הפסולת. לפחות בעתיד הנראה לעין, קבלן השיפוצים לא יוכל להתסדר ללא אותם עובדים מיומנים. כך היה במשך עשרות ומאות שנים שנים של שיפוצים וכך יהיה גם בעתיד.

אבל, בתחומים אחרים, הענף דוקא עשה כברת דרך רצינית, מהחומרים, דרך שיטות העבודה ועד לגבולות האחריות ההולכים ומתרחבים של קבלן השיפוצים, שנדרש להיום היום מקצועי ומיומן יותר. אם בעבר חלק גדול מהשיפוץ היה החלפת הריצוף וצביעה מונוטונית של הקיר, הרי שהיום מדובר בעולם אחר לגמרי,קבלנים נדרשים לעתים ממש לצייר או לפסל בזמן עבודת השיפוץ – נישה ייחודית, גוונים וטקסטורות שונת של צבע ועוד.

חומרי הבניה שאנו עושים בהם שימוש – רובם תוצרת כחול לבן, הם היום טובים וחזקים מאי פעם. חלקם נועדו להיות "סלחניים", כלומר גם במקרה שהיישום לא יהיה מושלם, הדבקים, הטיח, הצבע ושאר החומרים, אמורים לחפות, לפחות חלקית, כך שהלקוח ייקבל בכל מקרה עבודה תקינה.

גם שיטות העבודה הולכות ומתקדמות. כיום עבודת הצביעה היא במקרים רבים אמינה יותר וגם מהירה יותר. כלים חדשים נועדו להתיז את הצבע באופן אחיד ומקצועי ועובד אחד יוכל לעשות מה שבעבר עשו 2 או 3 עובדים, בפרק זמן דומה.

גם קבלן השיפוצים עצמו נדרש היום להרבה יותר. אם בעבר היו 2 או 3 סוגי חומרים, היום המגוון עצום, עם רובה בגוונים ובטקסטורות שונות, חיפויי קיר מחומרים שונים, שימושים רבים יותר לבלוקים ולגבס ועוד.

הרמה המקצועית הנדרשת מקבלן שיפוצים, היא אחת הסיבות העיקריות למאבק של התאחדות קבלני השיפוצים למיסוד הענף. יש לנו הישגים רבים בתחום, כולל סיווג של קבלן רשום בתחום השיפוצים – שכן בעבר קבלן שיפוצים שרצה תעודה רשמית, היה חייב לעבור מבחנים כאילו הוא קבלן בניין לכל דבר. למרות שהדרך עדיין ארוכה, אנחנו משוכנעים שבעוד שנים לא רבות, תעודת קבלן רשום תהיה סטנדרט וקבלן שיפוצים לא יוכל לעבוד בלעדיה – שכן הלקוחות ידרשו ממנו להוכיח שהוא קבלן רשום, כזה שעבר מבחנים מתאימים ויודע לבצע את העבודה המורכבת ללא דופי.

עד שזה יקרה, כל המגמות שסקרתי כאן יימשכו – החומרים יילכו וישתפרו, שיטות העבודה יילכו ויתקדמו וגם הרמה המקצועית של כל העוסקים בתחום תלך ותשתפר – בין היתר בזכות קורסים ושיתופי פעולה שאנו מקדמים בהתאחדות קבלני השיפוצים – לטובת הקבלנים ועובדיהם.

כאן יהיה טקסט

המרכז הימי חוף דור © 2017 Frontier Theme